У Львові БПП не має жодного працівника. Офіс партії розташований у приміщенні, яке належить фігурантам антикорупційних розслідувань - братам Дубневичам. Витрати осередку за 9 місяців діяльності склали 28 тис. грн. Місцеву партійну газету видають, але про витрати на неї звітують "заднім числом", після запитань активістів.
На початок року на рахунку Вінницького міського партосередку було майже 160 тисяч гривень. Їхнє походження невідоме, оскільки у 2015 році партії не звітували. З січня місяця 2016 року пройшло кілька організованих хвиль, аби поповнити партійний рахунок від імені фізичних осіб.
420 тисяч гривень - стільки отримав за півроку роботи на партію Олег Медвєдєв. Це більше половини бюджету. Одним із головних донорів БПП є нардеп Сергій Алєксєєв. При цьому партійну газету “Солідарність” видає однойменна громадська організація.
Витрати “Свободи” за півроку склали майже 2,4 млн. грн. Страхування партійців обійшлось у понад півмільйона гривень. Головний донор партії - пенсіонер Ярослав Пелешак. Він пожертвував понад 700 тис. грн. З цих грошей партія платить цьому ж політику зарплатню та соцдопомогу.
Офіційно партія “Самопоміч” у Львові не має жодного працівника. При цьому на сайті зазначено 33 члени команди. На рекламу у Facebook партія нібито не витратила жодної копійки. При цьому сторінка партії активно рекламується у соціальній мережі.
«Золото партій» — онлайн-інструмент для візуалізації партійних звітів від ЧЕСНО, створений за підтримки IFES. Тут можна швидко отримати інформацію про кожен внесок на користь партій, кожен платіж з партійних рахунків та про всі задекларовані партіями активи. Для вибору окремої партії натисніть кнопку «Дізнатися більше» на головній сторінці, а перейти до порівняння доходів та витрат різних політичних сил можна за кліком на поле «Скільки коштують партії». Всі дані, що використовуються для розрахунків та візуалізацій, можна скачати в зручному для подальшої роботи табличному форматі. Перелік доступних для вибору партій постійно розширюватиметься, а інформація оновлюватиметься щоквартально.
Якщо у вас є пропозиції чи зауваження щодо роботи інструменту, а також якщо ви бажаєте допомогти із розпізнаванням партійних звітів — пишіть нам на електронну скриньку [email protected] або на офіційну фейсбук-сторінку руху ЧЕСНО.